Nowości z branży

Wszystko o okularach

Najgorętszy trend, czyli drewniana elegancja

Niebanalne dodatki wkraczają na rynek. Oryginalność i innowacyjność to ich motyw przewodni. Dlaczego ekologiczne gadżety stają się coraz bardziej pożądane przez Polaków?

...

Dzieci w salonie optycznym

Jak wykazują badania, u dzieci i młodzieży coraz częściej spotykane są wady wzroku, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm, zez czy złe widzenie z bliska. Według raportu GUS, na „1 tys. dzieci z problemami ponad połowa ma kłopoty ze wzrokiem”. Wynika z tego, że ponad 50% młodych ludzi ma wadę wzroku. Opublikowane dane wykazują ponadto, że u wielu z badanych dzieci wykryto więcej niż jedną wadę wzroku!

...

„Niestety gadżety"

Jak powszechnie wiadomo, optyk zajmuje się przede wszystkim wytwarzaniem szkieł korekcyjnych wykorzystywanych w okularach. W kompetencji optyka leży też dobór odpowiednich szkieł i oprawek, czy soczewek kontaktowych dla każdego klienta.

...

Moda na okulary

Okulary stały się jednym z najbardziej stylowych dodatków. To nie torebka czy buty, ale właśnie dobrze dobrane oprawki są wyznacznikiem stylu i klasy. Dlatego coraz częściej optyk staje się stylistą, doradcą mody. Optycy, oprócz swojej pracy technicznej, są również po to, aby doradzić jakie najlepiej wybrać oprawki, pokazać różne wzory, kolory - dopytać czy okulary noszone będą w pracy, szkole czy na imprezy - i również pod tym kątem doradzić klientowi jakiego rodzaju oprawki powinien wybrać.

...

Zawód przyszłości - optyk

Wady wzroku to jedna z tak zwanych "chorób cywilizacyjnych". Z tego też powodu zawód optyka to zawód perspektywiczny, który stale się rozszerza. Każdego dnia mamy styczność z urządzeniami, które mają negatywny wpływ na nasz wzrok, a to oznacza, że jest coraz większa potrzeba korekcji wzroku za pomocą okularów korygujących.

...

Chcesz otrzymywać informacje o promocjach w salonach optycznych w Twoim miescie?

Zostaw nam swój adres e-mail!

Zamknij